:: Lotnictwo Wojskowe 1939 :: Polskie Siły Powietrzne
we Francji 1939-1940
:: Polskie Siły Powietrzne
w Wlk. Brytanii 1940-1946
:: Armia Polska na Wschodzie i 2 Korpus Polski 1941-1946 :: Polacy w USAAF
1943-1945
:: Lotnictwo ludowego Wojska Polskiego
1943-1945
:: Wojenne relacje lotników :: Życiorysy lotników :: Loty bojowe i operacyjne :: Cmentarze wojenne :: Szkoła Podchorążych Lotnictwa 1925-1939 :: "Lista Bajana" :: "Lista Krzystka" :: Pozostałe artykuły :: Podziękowania i źródła :: Księga gości :: O stronie - kontakt :: Wyszukiwanie :: "Poszukuję informacji
o lotniku..."
:: Udostępnij swoje zbiory :: Linki
Udostępnij swoje zbiory

Historia XX wieku ma do siebie to, że w przeciwieństwie do poprzednich epok, bogato "zilustrowana" została niezliczoną liczbą zdjęć, wykonywanych także w czasie wojen, w tym także II wojny światowej. Na ile można, staram się korzystać z tej dogodności i wszelkie informacje podawane na tej stronie wzbogacam w miarę możliwości materiałem zdjęciowym.

Postanowiłem wobec tego zaapelować do wszystkich, którzy w swoich zbiorach posiadają jakiekolwiek zdjęcia związane z historią Polskich Sił Powietrznych w II wojnie światowej, o udostępnienie ich na potrzeby strony. Nie mogę niestety zaoferować w zamian żadnych korzyści materialnych, gwarantuję natomiast, że ewentualne udostępnione zdjęcia wykorzystywać będę wyłącznie na warunkach postawionych przez osobę udostępniającą, a także, że na stronie zostanie umieszczona informacja o źródle zdjęcia (czyli imię i nazwisko osoby udostępniającej). Jestem przekonany, że mój apel nie pozostanie bez odpowiedzi. Już wcześniej dzięki Internautom otrzymywałem różnego rodzaju materiały ikonograficzne - czasem prawdziwe perełki, jak np. zdjęcia odznak wszystkich dywizjonów Polskich Sił Powietrznych...

A teraz konkrety. Jak udostępnić zdjęcia? Można mi je wypożyczyć celem wykonania kopii, jednak rozumiem, że nie zawsze taka forma odpowiada osobie udostępniającej. Bardzo mile widziane będą zatem także kopie (skany) w formie cyfrowej. Będę wdzięczny za wszelkie fotografie, niezależnie od jakości, jednak aby zeskanowane zdjęcie nadawało się do obróbki i wykorzystania, powinno mieć:

  • rozdzielczość nie mniejsza niż 600 dpi
  • format najlepiej TIFF, ewentualnie BMP; format JPG to najgorsze wyjście!

Wszystkich Państwa, którzy zechcieliby wypożyczyć lub udostępnić skany jakichkolwiek fotografii, dokumentów czy innego rodzaju pamiątek, uprzejmie proszę o kontakt.

Wojciech Zmyślony

:: wstecz