III/3 Dywizjon Myśliwski
Por. Piotr Łaguna (z lewej) ściskający dłoń por. Jerzego Zaremby, który w listopadzie 1937 r. zastąpił go na stanowisku dowódcy 131 Eskadry Myśliwskiej. W tle PZL P.11c nr 6 ze 131 Eskadry Myśliwskiej.
Zdewastowany przez Niemców PZL P.11c nr 4 ze 131 Eskadry Myśliwskiej na lotnisku w Małaszewiczach, którym 17 września 1939 r. z okrążenia w rejonie walk Armii "Poznań" odlecieli na wschód ppor. Henryk Bibrowicz i ppor. Leszek Grzybowski.
Podoficerowie, uwiecznieni na fotografii ze swoim instruktorem w czasie nauki w Szkole Pilotażu w Grudziądzu w 1938 r. Od lewej: kpr. Leon Skarbecki, kpr. Tomasz Gabriel, kpr. Edward Adamski, kpr. Romuald Żerkowski, por. Henryk Szczęsny, kpr. Władysław Kuik, kpr. Brunon Kroczyński i kpr. Wawrzyniec Jasiński. Wszyscy, poza Szczęsnym i Adamskim, we wrześniu 1939 r. byli pilotami III/3 Dywizjonu Myśliwskiego.
Podchorążowie XII promocji Szkoły Podchorążych Lotnictwa w Dęblinie w czasie gry w karty, od lewej: Franciszek Kornicki oraz trzech pilotów III/3 Dywizjonu Myśliwskiego: Jan Maliński, Kazimierz Olewiński i Jan Pudelewicz. Ułęż (siedziba Szkoły Pilotażu), wiosna 1939 r.
Najskuteczniejszy według "listy Bajana" pilot III/3 Dywizjonu Myśliwskiego, ppor. Włodzimierz Gedymin ze 131 Eskadry Myśliwskiej, z zaliczonymi 3 i 1/2 pewnymi zestrzeleniami.
Pchor. Alfons Kabat na wykonanej pod koniec wojny fotografii, gdy służył w lotnictwie ludowego Wojska Polskiego. Na piersi jego munduru widoczna jest odznaka 3 Pułku Lotniczego.
Legitymacja sierż. pchor. pil. Stefana Wapniarka ze 132 Eskadry Myśliwskiej wydana mu w okresie internowania na Węgrzech, dokąd przedarł się po przedostaniu się po kampanii wrześniowej. W polu "zawód" wpisano: "student polit. Gdańskiej" (Wapniarek istotnie przed wojną ukończył tam I rok studiów).
Wnętrze legitymacji sierż. pchor. pil. Stefana Wapniarka z odciskiem jego palca oraz adnotacjami władz węgierskich.