:: Lotnictwo Wojskowe 1939 :: Polskie Siły Powietrzne
we Francji 1939-1940
:: Polskie Siły Powietrzne
w Wlk. Brytanii 1940-1946
:: Armia Polska na Wschodzie i 2 Korpus Polski 1941-1946 :: Polacy w USAAF
1943-1945
:: Lotnictwo ludowego Wojska Polskiego
1943-1945
:: Wojenne relacje lotników :: Życiorysy lotników :: Loty bojowe i operacyjne :: Cmentarze wojenne :: Szkoła Podchorążych Lotnictwa 1925-1939 :: "Lista Bajana" :: "Lista Krzystka" :: Pozostałe artykuły :: Podziękowania i źródła :: Księga gości :: O stronie - kontakt :: Wyszukiwanie :: "Poszukuję informacji
o lotniku..."
:: Udostępnij swoje zbiory :: Linki

Lotnicy o nieznanym miejscu pochówku - Polskie Siły Powietrzne 1940-1946

Lotnicy o nieznanym miejscu pochówku (za wyjątkiem zaginionych w morzu) - 57.
Stopień
Nr ewid.
Nazwisko, imię
Data śmierci
Jednostka
kpt. pil. (F/O)P-0957Adrian Florian *,123.06.1944Okręg Radom-Kielce AK
kpt. pil. (S/Ldr)P-0251Arentowicz Tadeusz 208.07.1941303 Dywizjon
kpr. bomb. (F/Sgt)794207Bar Zbigniew 301/02.09.19441586 Eskadra
por. strz. (P/O)P-1525Bator Ignacy *,403.08.1944Armia Krajowa
st. szer. strz. (Sgt)794993Biały Lech 515/16.10.1942300 Dywizjon
sierż. mech. (Sgt)784870Borkowski Bronisław 620.12.19456317 Eszelon Obsługowy
kpr. obs. (F/Sgt)709544Bychowski Jan 722/23.05.1944300 Dywizjon
sierż. rtg. (W/O)793674Chłopicki Antoni 825.08.194445 Grupa Transportowa RAF
st. sierż. pil. (W/O)783023Chudek Aleksander 923.06.1944303 Dywizjon
por. pil. (F/Lt)P-1546Dadej Stanisław 1012.08.1944216 Grupa Transportowa RAF
plut. mech. (F/Sgt)780832Domin Zdzisław 3012.07.1945318 Dywizjon
plut. pil. (Sgt)780674Duszyński Stanisław 1111.09.1940238 Dywizjon RAF
st. szer. mech. (AC1)781942Fedak Józef 1206.05.1941przemysł (Napier Ltd.)
plut. pil. (F/Sgt)793791Gilis Leonard 3217.02.1943401 Dywizjon RCAF
kpr. strz. (Sgt)706613Gołdowski Lucjan 1313/14.02.1945300 Dywizjon
kpr. zbrojm. (LAC)705123Gut Władysław 610.09.19456317 Eszelon Obsługowy
sierż. rtg. (Sgt)705446Kaczmarz Antoni 1313/14.02.1945300 Dywizjon
plut. pil. (W/O)704120Kamecki Ryszard 1501.03.1945316 Dywizjon
plut. (AC2)705079Karpowicz Kazimierz 3123.06.1943302 Dywizjon
szer. (AC2)729265Klich Feliks 601.10.19465029 Dywizjon Budowy Lotnisk
kpr. pil. (Sgt)782796Kostański Edward 1724.06.1943317 Dywizjon
kpr. rtg. (F/Sgt)7055573Kowalski Czesław 1823/24.02.1945300 Dywizjon
kpr. strz. (F/Sgt)794931Kruszyna Edward 1927/28.12.1944301 Dywizjon
kpr. rtg. (Sgt)706482Kulik Mikołaj 1602.03.1945300 Dywizjon
kpr. rtg. (Sgt)780881Kwieciński Jerzy 2026/27.03.1942300 Dywizjon
st. sierż. pil. (W/O)782479Lewczyński Ryszard 2116.09.1944317 Dywizjon
ppor. obs. (P/O)P-2792Magierowski Ferdynand 1823/24.02.1945300 Dywizjon
kpr. strz. (Sgt)706779Marynowski Mieczysław 301/02.09.19441586 Eskadra
st. szer. strz. (Sgt)793975Mielnik Michał 515/16.10.1942300 Dywizjon
st. sierż. pil. (W/O)794081Murzynowski Feliks 3431.03.1943Oddział Polski w Takoradi
kpr. strz. (Sgt)792834Niemeczek Teofil 2026/27.03.1942300 Dywizjon
plut. strz. (F/Sgt)704013Niziński Bolesław 1313/14.02.1945300 Dywizjon
por. pil. (F/O)76705Ostowicz Antoni 2211.08.1940145 Dywizjon RAF
por. tech. Ostrowski Władysław 2329.03.1943Stacja Zborna Oficerów
szer. (AC2)794953Oziembłowski Jerzy 2422.01.1944zwolniony z PSP
st. szer. mech. (AC1)793044Ożdżeński Tomasz 2526.01.1944Komenda Uzupełnień nr 2
kpr. rtg. (Sgt)784660Piątek Stanisław 515/16.10.1942300 Dywizjon
sierż. obs. (F/Sgt)781228Płaczek Józef 1313/14.02.1945300 Dywizjon
chor. pil. (W/O)781173Pyka Kazimierz 2609.09.194410 Air Gunnery School
plut. obs. (Sgt)704322Reder Roman 2702/03.02.1945300 Dywizjon
szer. ucz. pil. (LAC)794679Rewers Edmund 719.09.194216 (P)SFTS
st. sierż. kier. (Sgt)703381Rogacki Franciszek 631.05.1945408 Air Stores Park
kpr. mech. (LAC)705127Rózga Stefan 628.08.19466308 Eszelon Obsługowy
kpr. strz. (Sgt)706687Sadowiński Władysław 1823/24.02.1945300 Dywizjon
plut. kier. (LAC)703549Sawicki Józef 3127.09.19466317 Eszelon Obsługowy
por. obs. (F/O)P-1256Sobolewski Piotr 515/16.10.1942300 Dywizjon
por. pil. (F/O)P-1578Szybka Józef 825.08.194445 Grupa Transportowa RAF
kpr. pil. (Sgt)784051Szymen Czesław 515/16.10.1942300 Dywizjon
mjr obs. (F/Lt)P-1377Tajchman Michał *, 2803.08.1944Wydział Lotniczy KG AK
mjr obs. (S/Ldr)P-0407Tebinka Zygmunt 2915.12.1944bez przydziału
kpr. strz. (Sgt)706704Trzepiota Sabin 1823/24.02.1945300 Dywizjon
kpr. pil. (Sgt)780850Tyrol Rejnhold 301/02.09.19441586 Eskadra
st. szer. (AC1)705468Uhma Franciszek 617.05.1945131 Skrzydło Myśliwskie
plut. mech. pokł. (Sgt)793480Więckowski Norbert 1602.03.1945300 Dywizjon
st. szer. kier. (LAC)705295Zarzycki Henryk 630.07.1945131 Skrzydło Myśliwskie
ppor. bomb. (P/O)P-2830Ziegenhirte Mieczysław 1823/24.02.1945300 Dywizjon
plut. mech. (Cpl)781135Ziesch Wilhelm 1909.12.1944301 Dywizjon
 
Razem
57
   
* na ewidencji Armii Krajowej
1. zamordowany w Suchedniowie (świętokrzyskie, pow. skarżyski)
2. prawdopodobnie poległ koło Koksijde (Belgia) i pochowany jako nieznany
3. poległ koło Vukovaru (Chorwacja), ciała nie odnaleziono
4. pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie, współcześnie grobu nie odnaleziono
5. być może pochowany jako nieznany na cmentarzu w Bergen-op-Zoom (Holandia)
6. pochowany na cmentarzu w Cloppenburgu (Niemcy), współcześnie grobu nie odnaleziono
7. pochowany na cmentarzu w Newark-on-Trent w hr. Nottinghamshire (Anglia), skąd ekshumowano go na nieustalony cmentarz
8. pochowany na cmentarzu w "Blanche" (Kanada), współcześnie cmentarza takiego nie odnaleziono
9. poległ koło Roucamps (Francja), ciała nie odnaleziono
10. pochowany na cmentarzu w Malakal (Sudan), współcześnie grobu nie odnaleziono
11. pochowany na cmentarzu w Ramsey (Anglia), współcześnie grobu nie odnaleziono
12. zmarł w Wielkiej Brytanii
13. poległ koło Faldingworth (Anglia), ciała nie odnaleziono
15. pochowany na cmentarzu w Pierrepont (Francja), współcześnie grobu nie odnaleziono
16. być może pochowany jako nieznany na cmentarzu w Lommel (Belgia)
17. prawdopodobnie poległ koło Guipavas (Francja) i pochowany jako nieznany
18. być może pochowany jako nieznany na cmentarzu w Dürnbach (Niemcy)
19. pochowany na cmentarzu w Brindisi (Włochy), współcześnie grobu nie odnaleziono
20. poległ koło Den Helder (Holandia), ciała nie odnaleziono
21. zaginął koło Rotterdamu (Holandia), ciała nie odnaleziono
22. ciało odnaleziono na brzegu francuskim, miejsce pochówku nieznane
23. pochowany na cmentarzu w Rothesay (Szkocja), współcześnie grobu nie odnaleziono
24. pochowany na cmentarzu Killingbeck Cemetery w Leeds w hr. West Yorkshire (Anglia), współcześnie grobu nie odnaleziono
25. pochowany na cmentarzu w Bath (Anglia), współcześnie grobu nie odnaleziono
26. zaginął w ruchomych piaskach koło Ulverston w hr. Lancashire (Anglia)
27. poległ koło Wiesbaden (Niemcy), ciała nie odnaleziono
28. poległ w Warszawie, ciała nie odnaleziono
29. zmarł w Nowym Jorku (USA)
30. pochowany na cmentarzu w Udine (Włochy), współcześnie grobu nie odnaleziono
31. pochowany na cmentarzu w Newark-on-Trent w hr. Nottinghamshire (Anglia), współcześnie grobu nie odnaleziono
32. zginął w katastrofie lotniczej koło North Otterington w hr. North Yorkshire (Anglia), ciała nie odnaleziono
34. zginął w katastrofie lotniczej koło Kabkabiya (Sudan Południowy), ciała nie odnaleziono

 

Wojciech Zmyślony

Grób plut. mech. Zdzisława Domina w pierwotnym miejscu spoczynku w Udine we Włoszech.
:: wstecz
Źródła:
  • fotografie ze zbiorów: pana Józefa Krzywonosa (dzięki uprzejmości Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie)
  • materiały otrzymane dzięki uprzejmości pana Gildasa Saouzanet
  • dokumenty z Commonwealth War Graves Commission w Maidenhead
  • Cumft O., Kujawa H. K., Księga lotników polskich 1939-1946, Wydawnictwo MON, Warszawa 1989
  • Krzystek T. J., Personel PSP w Wielkiej Brytanii 1940-1947, Agencja Lotnicza ALTAIR, Warszawa 2007
  • Ku czci poległych lotników 1939-1945, Agencja Lotnicza ALTAIR, Warszawa 2006
  • Matusiak W., 303 Squadron. The complete illustrated history, vol. 1, Red Kite, Walton-on-Thames 2014
  • Wykaz poległych i zmarłych żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych, Instytut Historyczny im. Sikorskiego, Londyn 1952